STRONA INTERNETOWA SZKOŁY:
1) u samej góry: aktualna sytuacja w szkole i ważne informacje
2) link do Mszy św. (w każdą niedzielę korzysta z niego ok.200 rodzin)
3) akcja: czytamy i rysujemy z Pierwszą Damą
4) SZKOLNY BLOG (aktualizacja):
wielcy Polacy, biblioteka klasowa, prezentacja miast, występ pianistyczny
Kongres Rodzin z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem

*******

Belka1Szkola


NAUKA ZDALNA

Zajęcia w budynku szkolnym zawieszone do odwołania!
Nasi nauczyciele i katecheci kontynują realizację programu nauczania za pomocą zdalnych lekcji (remote learning).

OBECNOŚCI i OCENY

Przypominamy: zgodnie z decyzją Zarządu szkoły, w drugim semestrze, nasi nauczyciele i katecheci, w okresie zdalnych lekcji, oceniają i wpisują obecności, na podstawie aktywności ucznia w każdym tygodniu, rozpoczynającym się szkolną sobotą.


NAJBLIŻSZE ZDALNE LEKCJE:
4, 18 kwietnia.***

ZAPISY NA NOWY ROK SZKOLNY 2020/21

Trwają zapisy na nowy rok szkolny. W tym momencie nie trzeba wpłacać depozytu. Wypełniamy formularz i wysyłamy na szkolny adres e-mail. Wszystkie szczegóły w zakładce REJESTRACJA (menu u góry strony).


***

WŁADZE: zawieszenie nauki (w budynkach szkolnych) do końca kwietnia

Zgodnie z decyzją władz federalnych i stanowych, nakaz przebywania w domu (state-at-home order) oraz zakaz lekcji w budynkach szkolnych zostaje przedłużony do końca kwietnia. Możliwe wcześniejsze odwieszenie, jeśli sytuacja się poprawi.

***


ARCHIDIECEZJA: list do rodziców
m.in. informacja na temat uroczystości pierwszokomunijnych

LIST DOSTĘPNY POD TYM LINKIEM. KLIKNIJ!Pierwsza Komunia Święta: PLAN B

Szanowni Rodzice dzieci pierwszokomunijnych,
Z powodu zaistniałej sytuacji, kiedy nie wiemy co przyniesie kolejny tydzień, musimy się przygotować na różne scenariusze. Na razie nic się nie zmienia: 16 maja 2020 jest aktualną datą uroczystości pierwszokomunijnej. I tak pozostanie, jeżeli kwarantanna szczęśliwie zakończy się w najbliższym czasie. Proszę więc nie podejmować żadnych gwałtownych decyzji (np. rezygnacja z wynajętej sal itp.).

Niemniej jednak, musimy być również przygotowani na negatywny scenariusz, gdyby obecny stan się przedłużył. W związku z tym, zarezerwowaliśmy termin zastępczy na 29 sierpnia 2020 (godz.12pm). Przełożenie uroczystości na następny rok oraz łączenie dwóch roczników jest wykluczone. Jeżeli mają Państwo pytania lub wątpliwości to proszę o kontakt ze szkołą (wiadomość została również wysłana na Państwa adres e-mailowy).

Zarząd Orła Białego


***


Belka2Msza

NABOŻEŃSTWA. WIELKI POST on-line

Wszystkie nabożeństwa z udziałem wiernych, w kościołach archidiecezji chicagowskiej, zostały zawieszone do odwołania (łącznie z Wielkim Tygodniem i Wielkanocą). Pani Ewa Ciepły, koordynator katechetyczny Orła Białego, informuje wszystkich zainteresowanych o możliwości udziału w Mszy św. za pomocą transmisji internetowej, radiowej lub telewizyjnej.

Wszystkie szczegóły, z godzinami Mszy św., dostępne są pod tym linkiem - KLIKNIJ!Ponadto polecamy:
REKOLEKCJE DLA DZIECI - KLIKNIJ!

REKOLEKCJE DLA MŁODZIEŻY

REKOLEKCJE DLA DOROSŁYCH
Belka3Czarownica

RYSUJEMY Z PIERWSZĄ DAMĄ

Słuchasz z nami "Malutkiej Czarownicy"? Wybierz swój ulubiony rozdział i zrób radosny i pełen kolorów rysunek, a później sfotografuj go lub zeskanuj i wyślij do wychowawcy lub na szkolny adres e-mail info@orzelbialy.org! Opublikujemy go na naszej stronie internetowej i zainspirujemy innych. A co jeśli spodoba się komuś kolejny rozdział? Prosimy o kolejny rysunek. Nie ma żadnych ograniczeń! Do pracy twórczej zachęcamy także dorosłych: rodziców, dziadków, nauczycieli. Jeżeli ktoś odwiedza naszą stronę, bo chce się zapisać na kolejny rok szkolny to również może nam przesłać rysunek. Zapraszamy.

Aktualizacja: Rzucamy wyzwanie (Czarownica Challenge): Jeżeli dostaniemy 15 rysunków to piszący te słowa również namaluje rysunek ;-)))

***

CZYTAMY Z PIERWSZĄ DAMĄ


W ramach akcji #zostan w domu, Pani prezydentowa Agata Kornhauser-Duda czyta Malutką Czarownicę.

ROZDZIAŁY od 11 do 15 - KLIKNIJ!

ROZDZIAŁY od 6 do 10

ROZDZIAŁY od 1 do 5
Uwaga: możemy kliknąć po prawej stronie, u góry, i wybrać rozdział, który nas interesuje, albo kliknąć playlistę i uruchomić wszystkie 5 rozdziałów
OPIS: Malutka Czarownica, jako zbyt młoda, pomimo swoich 127 lat, nie zostaje zaproszona na Noc Walpurgii, odbywającą się co roku na Blogsbergu. Wbrew zasadom, i wbrew radom swojego przyjaciela, kruka Abraksasa, leci jednak na tańce. Niestety zostaje odkryta przez swoją ciotkę Rum Brum Trach i zaprowadzona przed oblicze Najważniejszej Czarownicy. Najważniejsza daje jej zadanie, w ciągu najbliższego roku Malutka Czarownica ma stać się dobrą czarownicą, a przed kolejną Nocą Walpurgii czeka ją egzamin. Czy Malutkiej Czarownicy uda się opanować wystarczająco dobrze czarodziejskie sztuczki? Czy spełni postawione przed nią wymagania? I czy ostatecznie zda egzamin? Posłuchajmy!
Belka4Blog

KONKURS PIANISTYCZNY


Występ Chloe - "Minuet in G Minor"Olek Muranski (klasa 1) i Chloe Muranski (klasa 3) wzięli udział w IX Konkursie Pianistycznym pod patronatem konsula generalnego RP w Chicago Piotra Janickiego.

Chloe Muranski odniosła olbrzymi sukces zajmując 3 miejsce - wykonała utwór Jana Sebastiana Bacha "Minuet in G Minor". Gratulujemy talentu obu młodym pianistom i jesteśmy dumni z ich sukcesu (zdjęcia dostępne w galerii: menu u góry strony).KONKURS PIANISTYCZNY CHICAGO 2020

***

REPORTERSKIM OKIEM
wielcy i sławni Polacy

W klasie 4 uczniowie przygotowali prace na temat wielkich i sławnych Polaków, którzy zapisali się w historii lub aktualnie ją tworzą. Wśród osób wybranych przez czwartoklasistów znaleźli się m.in.: Jan Paweł II, Fryderyk Chopin, Maria Skłodowska-Curie, Jana Matejko, Tadeusz Kościuszko, Adam Mickiewicz, Lech Kaczyński czy Robert Kubica. Wszystkie zdjęcia dostępne w galerii (menu u góry strony).

Wielcy i znani Polacy. Klasa 4.

Wielcy i znani Polacy. Klasa 4.

***

REPORTERSKIM OKIEM
biblioteka klasowa

W klasie 5, przez cały rok szkolny, prowadzona jest klasowa biblioteka. Uczniowie są zarówno bibliotekarzami jak i bibliofilami. To jedna z metod by pomóc uczniom rozkochać się w czytaniu, w języku polskim. Wszystkie zdjęcia dostępne w galerii (menu u góry strony).

Biblioteka klasowa

Biblioteka klasowa

***

REPORTERSKIM OKIEM
prezentacja miast cz.2

W klasie 6 ciąg dalszy prezentacji polskich miast i regionów. Wszystkie zdjęcia dostępne w galerii (menu u góry strony).

Prezentacja miast. Klasa 6. Część 2.

***

KONGRES "NIE JESTEŚ SAM". MSZA ŚW. RODZINNA


Dzień przed wylotem do Polski, nasi uczniowie, wraz z rodzicami, wzięli udział w Mszy św. rodzinnej odprawionej, w parafii p.w. św.Tomasza Becketa w Mt.Prospect, przez abp Grzegorza Rysia.

Kongres

Kongres

***

KONGRES "NIE JESTEŚ SAM". SPOTKANIE LIDERÓW.


Przed samym wylotem do Polski (wcześniej o kilka dni ze względu na zawieszenie lotów komercyjnych), abp Grzegorz Ryś, spotkał się z liderami różnych środowisk katolickich. Byliśmy reprezentowani przez panią Ewę Ciepły, koordynatora katechetycznego naszej szkoły.

Kongres

***

KONGRES "NIE JESTEŚ SAM". RODZICE KLAS 2 i 3.


Rodzice klas 2 i 3, wraz z katechetką Moniką Danyliuk, w kościele p.w. św. Tomasza z Villanova w Palatine, wzięli udział w Mszy św. pod przewodnictwem znanego, polskiego rekolekcjonisty ks.Michała Olszewskiego. Kapłan mówił, że każda spowiedź jest wydarzeniem, o czym dorośli zapominają, a co doskonale czują młodzi ludzie. Przekonywał, że dzieci rozumieją więcej niż rodzicom się wydaje: "to nie one mają zadyszkę, to wy ją macie". Przestrzegał, aby po aktywnym okresie przygotowań do Pierwszej Komunii Św. nie zaprzestawać praktyk religijnych zaprzeczając wszystkiemu co dziecko poznało i doświadczyło, bo ono choć tego nie powie, zupełnie tego nie rozumie - "Proszę was, nie łamcie im serca".
Codziennie rozważania ks.Olszewskiego można śledzić na youtube: link.


Kongres

Kongres

***

KONGRES "NIE JESTEŚ SAM". KATECHECI


Podczas Kongresu, nasi katecheci mają okazję do wymiany doświadczeń i doskonalenia swojego warsztatu. Na tym spotkaniu, specjaliści z ramienia Episkopatu Polski mówili o metodach ewangelizacyjnych sprawdzających się we współczesnym świecie.

Kongres

Kongres

***

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POLSKIEJ PIOSENKI


Występ Sary (klasa 5) "Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca".Występ Chloe (klasa 3) "Czerwone jagody".


29 lutego, dwie nasze uczennice: Chloe (klasa 3) i Sara (klasa 5), w dwóch różnych kategoriach wiekowych, reprezentowały naszą szkołę na XII Międzyszkolnym Festiwalu Polskiej Piosenki im. Haliny Tracz „Piosenka z tamtych lat”, organizowanym przez PS im. Emilii Plater w Streamwood (łącznie, do konkursu, zgłosiło się 40 uczestników). Dziewczyny śpiewały przepięknie, wspaniale reprezentując naszą szkołę, za co bardzo im dziękujemy. Chloe zaśpiewała "Czerwone jagody", a Sara, za swoją interpretacje "Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca" (Eleni), została przez jury konkursu nagrodzona wyróżnieniem. Gratulujemy!
Więcej zdjęć z festiwalu w naszej Galerii (menu u góry strony).


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POLSKIEJ PIOSENKI

***

--- 29 lutego ---

29 lutego 2020
29 lutego 2020

***

REPORTERSKIM OKIEM: Klasa 3 na 29 lutego

Klasie III zdecydowanie nie można odmówić fantazji :-))) Pozostałe zdjęcia dostępne w Galerii (menu u góry strony)

29 lutego 2020

29 lutego 2020

***

REPORTERSKIM OKIEM: zerówka na 29 lutego

W zerówce z pewnością wiedzą jak świętować ten szalony dzień, który zdarza się raz na 4 lata. Z dziennikarskiego obowiązku dodajmy, że tak kolorowo było w całej szkole :-)))

29 lutego 2020
***

REPORTERSKIM OKIEM: Klasa 6 na 29 lutego

Klasa VI w szczególny sposób postanowiła spędzić 29 lutego. Na początku, uczniowie poznawali po głosie, kto z nich czyta fragment opowiadania, a później podzieleni na drużyny brali udział w quizie, który obejmował następujące kategorie: język polski, historia, geografia, wiedza ogólna i jak się nazywa... Każda drużyna miała wymyśleć nazwę, herb i flagę, a następnie pomalować sobie buzię w swoich kolorach i symbolach. Było dużo śmiechu, ale i solidna powtórka ze zdobytej wiedzy. Wygrała drużyna Youtube'rów zdobywając piątki, zaraz za nimi uplasował się zespół Nie-miasto. Ostatnie miejsce na podium przypadło Augustowiance. Wszyscy uczniowie mają nadzieję, że kolejna taka lekcja odbędzie się szybciej niż za 4 lata.
Więcej zdjęć w Galerii (menu u góry strony)


29 lutego 2020

29 lutego 2020

29 lutego 2020

***

HUMOR ZESZYTÓW SZKOLNYCH ORŁA BIAŁEGO

Czy to na pewno humor? ;-))) Nasz reporter dowiedział się, że po omówieniu ćwiczeń, czwórka dzieci z klasy 1 tak postanowiła uzupełnić zdania w ćwiczeniu. #29lutego ;-D

Humor zeszytów szkolnych - 29 lutego 2020


***

Nasza Szkoła posiada akredytację Illinois State Board of Education
na rok 2019/20


"OKIENKO DLA RODZICA"

W każdą sobotę, w którą odbywają się zajęcia lekcyjne, od godziny 12:15 do 13:15, w pokoju numer 63.
Możliwość uregulowania płatności lub uzyskania odpowiedzi na pytania. Zapraszamy.

Hoffman Estates High School, Wejście nr 2
Wejscie numer 2

Raz jeszcze przypominamy: do szkoły wchodzimy tylko bocznym wejściem nr 2!
Główne wejście nie jest przeznaczone dla polskiej szkoły, a uczniowie naszej szkoły nie mogą przebywać na innych piętrach. Prosimy o staranne przestrzeganie tych zasad.

Wejscie numer 2

***

ANIOŁ ORŁA BIAŁEGO

Oto DOBRY ANIOŁ ORŁA BIAŁEGO :-)))
Podarunek, dla nas wszystkich, od naszych Przyjaciół z Gołdapi.


ANIOŁ ORŁA BIAŁEGO

ANIOŁ ORŁA BIAŁEGO. Napis z tyłu.* * *

Witamy w Naszej Szkole

* Przedszkole * Zerówka * Klasy 1 - 8 * Liceum *

Wspaniała i przyjazna atmosfera
Serdeczni i wykwalifikowani nauczyciele
Atrakcyjne zajęcia lekcyjne nie tylko w szkolnej ławie
Podstawa programowa dla szkół polonijnych

LOGO SZKOŁY

Orzel Bialy Polish School

We warmly welcome You to our School

* Preschool * Kindergarten * First to Eight Grade * High School *

Great and friendly atmosphere
Kind and qualified teachers
Interesting classes with fun events beyond the classroom
Curriculum designed for students speaking primarily English

* * *